U četvrtak, 2. lipnja 2022. godine, u Bogoslovnom sjemeništu u Đakovu, održana je Liturgija sv. Ivana Zlatoustog za mir u svijetu i Ukrajini. Obred je predvodio o. Aleksandar Hmilj, župnik grkokatoličkih župa Uzvišenja časnoga Križa u Slavonskom Brodu i Uznesenja Bogorodice na nebo u Gornjim Andrijevcima. Uz njega su također prisustvovali o. Igor Sikora, župnik župe sv. Dimitrija u Piškorevcima, o. Andrij Luchyn, grkokatolički svećenik iz Ukrajine, sestre Vasilijanke iz samostana u Slavonskome Brodu, vlč. Stjepan Maroslavac, svećenik britualac na službi u Đakovu te poglavari sjemeništa mons. dr. Karlo Višaticki, duhovnik i vlč. Krešimir Čutura, vicerektor. U svojoj propovijedi, o. Aleksandar, istaknuo je složenost i zahtjevnost pomirbe, ali i molitve za mir. Govoreći kako je kršćanska pomirba i pravda puno zahtjevnija od one koja je u svijetu jer zahtijeva molitvu za protivnika čak kada nam on nanosi nepravdu. No ipak, ona je, kada se do nje dospije, plodonosnija od one koju nudi svijet jer pruža čovjeku mir te vodi k svetosti. Kao primjer, propovjednik je naveo blaženog Alojzija Stepinca, koji nije mrzio svoje protivnike i s visoka se prema njima odnosio već je za njih molio i pristupao im ponizno, ali ipak boreći se za istinu. Rekavši kako se upravo u tome očitovala njegova svetost, pozvao je prisutne da slijede njegov primjer.
Program je završio zajedničkom večerom te je uistinu obogatio živote bogoslova upoznavši ih s bogatstvom obreda koje kao Crkva baštinimo.