Vladika Križevačke eparhije Milan Stipić u pratnji katedralnog župnika iz križevaca i protojereja stavrofora Mihajla Simunovića u srijedu, 30. ožujka posjetio je i darovima obradovao izbjeglice iz Ukrajine smještene u restoranu „Marija“ u Vrbovcu. Susret je pratio i podržao župnik Župe sv. Vida vlč. Zoran Grgić. Srdačnu dobrodošlicu u podne i primanje u ime svih organizatora izrazila je Ivana Mihek i voditeljica Crvenog Križa Jelena Mucko. Biskup Stipić obratio se djeci i majkama s nekoliko riječi ohrabrenja i usmjerenja te pozvao na Uskrsno slavlje u Križevcima 24. travnja u 10 sati u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima. Dogovoreno je i da će uskoro u župnoj crkvi sv. Vida biti i mogućnost slavlja liturgije koje će predvoditi svećenici Križevačke eparhije. Trenutno je u Vrbovcu smješteno 110 izbjeglica, a 50-tak djece obradovalo se darovima koje su donijeli vladika Stipić i prečasni Mihajlo (IKA, ZAGREB).