U sklopu svoga pohoda Austriji, vladika križevački Milan Stipić je u subotu, 26. ožujka, pohodio Međunarodni teološki institut u Trumau kraj Beča, gdje je u bizantskoj kapeli služio svetu liturgiju. Na liturgiji koja se služila na engleskom jeziku, okupili su se studenti instituta, kao i vjernici iz okolice, a s vladikom su služili rektor i profesori instituta, vikar za grkokatolike Austrije o. Jurij Kolasa, o. Vladimir Simunović, kancelar, o. Mladen Mikulić, vicekancelar i đakon o. Livio Marijan, voditelj ureda za medije. Studenti su i bizantskog i rimskog obreda, a dolaze iz raznih zemalja (SAD, Austrija, Njemačka, Slovačka, Ukrajina) pa je liturgijski i studijski jezik engleski. Vrlo lijepo pjevanje na engleskom predvodili su sami studenti. Vladika Milan je u homiliji istakao važnost ovakvih zajednica gdje se mladi svećenički kandidati i aspiranti školuju, a gdje se gaje i istočna i zapadna liturgijska tradicija te se tako živi istinsko bogatstvo Crkve koja, kako je govorio papa sv. Ivan Pavao II. mora disati s oba plućna krila kako bi živjela puninu svoga poslanja. Istog dana vladika Stipić je s pratnjom pohodio glasoviti cistercitski samostan heiligen Kreuz (Sveti Križ), u kojem se monaški život njeguje u neprekidnom trajanju od 900 godina i gdje se čuva relikvija Kristova križa. Nakon obilaska samostana, vladika Milan je sudjelovao na svečanoj Večernjoj s monasima, koji su postali i u svijetu poznati po izvrsnom pjevanju gregorijanskog korala, a na koncu se susreo i s opatom te iskazao štovanje relikviji časnoga Križa koju ova povijesna opatija čuva.