U Katedrali Presvete Trojice u Križevcima, na svetkovinu Blagovijesti presvetoj Bogorodici, 25. ožujka, vladika križevački Milan Stipić služio je svečanu blagdansku liturgiju i na kraju zajedno s nazočnim klerom i vjernicima izmolio Molitvu za mir i posvetu svijeta te napose Ukrajine i Rusije Bezgrješnomu srcu presvete Bogorodice zajedno s papom Franjom i biskupima cijeloga svijeta. Za tu prigodu je na tetrapodu stajao kip Gospe fatimske. Uvečer uoči svetkovine služilo se Veliko povečerje s litijom. Vladika Stipić je u homiliji istakao kako je ova svetkovina prvenstveno radosni blagdan za ljudski rod jer je s događajem naviještenja započelo čovjekovo spasenje, o čemu svjedoči i sam anđelov pozdrav Bogorodici ''Raduj se, milosti puna Marijo!" og nije ostavio u stanju smrtnosti već je sam, kao dobar Otac, intervenirao u ljudsku povijest i tako sve učinio za spasenje svog zalutalog djeteta i stvorenja, jer Božja ljubav ne prestaje unatoč

čovjekovom grijehu, nezahvalnosti i okorjelosti. Naime, Bog je uvijek dobar Otac, bez obzira kakav je čovjek, a na Očevu ljubav smo pozvani i odgovoriti ljubavlju i svojim životom po Božjem zakonu ljubavi sudjelovati u djelu spasenja koje je započelo navještenjem i učovječenjem Sina Božjega. Vladika Milan je sve pozvao na žarku i iskrenu molitvu presvetoj Bogorodici za mir u Ukrajini i za prestanak patnje tamošnjih ljudi.