Na Križupoklonstvenu nedjelju,  20. ožujka 2022., u rimokatoličkoj župnoj crkvi Rođenja Marijina u Selinama kod Zadra, služena je grkokatolička liturgija sv. Bazilija Velikog na kojoj su se okupili izbjeglice iz Ukrajine i domaći župljani. U Selinama boravi pedesetak žena s djecom i mladima iz okolice Lavova koji su grkokatolici te je domaći župnik don Tomislav Končurat za njih organizirao liturgiju. Liturgiju su služili grkokatolički župnik Splita o. Zenjo Zastavni, đakon Livio Marijan i župnik Končurat, a pjevanje na ukrajinskom i hrvatskom predvodili su pjevači iz Zadra te sami Ukrajinci. Svi su mogli sudjelovati u liturgiji koja je bila projicirana na zidu u dvojezičnom stupcu. U homiliji je o. Zastavni rekao  Ukrajincima da oni sada na poseban način nose s Kristom križ, koji je uvijek znak ljubavi i pobjede dobra nad zlim i života nad smrću. Zahvalio se domaćim župljanima Selina na njihovoj dobroti, naglasivši da im je ove Korizme ukazan poseban blagoslov da ugoste Krista u izbjegloj braći. Poslije liturgije upriličeno je zajedničko druženje ispred crkve gdje su Ukrajinskoj djeci podijeljeni darovi koji su donijeli i skupili brojni dobri ljudi iz Selina i Zadra. Na početku liturgije mlada glazbenica Kristina Byra, koja  inače svira u Lavovskoj filharmoniji, na violini je odsvirala jednu skladbu. Domaći župnik don Tomislav pohvalio je Ukrajince na njihovoj pobožnosti, naglasivši kako redovito svi dolaze u crkvu i nedjeljom i preko tjedna na pobožnost Križnog puta. O Ukrajincima u Selinama, koji sada tamo borave kao izbjeglice, a prijašnjih su godina tamo ljetovali sa svojim svećenicima, skrbi Crveni križ i Caritas Zadarske nadbiskupije te župljani Selina koji su jako dobro organizirani oko humanitarne pomoći svojoj subraći u izbjeglištvu. O ovom događaju napravila je prilog Hrvatska radiotelevizija i emitirala u središnjem Dnevniku.