U grkokatoličkoj župi sv. Jurja u Stojdragi u subotu 19. ožujka liturgijski je proslavljena Treća zadušna subota. Liturgijsko slavlje predvodio je žumberački biskupski vikar o. Daniel Vranešić u koncelebraciji susjednih  svećenika. Propovjedao je metlički i radatovički župnik o. Ivan Skalivskyi. U propovjedi je istaknuo važnost slavljenja zadušnih subota u tradiciji istočnih i orijentalnih Crkava. Kod vjernika latinske Crkve u korizmeno vrijeme naglasak se stavlja na muku i trpljenje, a kod istočnih se naglašava radost zbog pročišćenja duhovnog života. Dok se duhovno pripremamo i rastemo u iščekivanju blagdanja Kristova uskrsnuća na zadušne subote prisjećamo se svojih dragih preminulih

članova obitelji i prijatelja. Na kraju svoje propovjedi otac Ivan kao rođeni Ukrajinac sve prisutne pozvao je na molitvu za mir u njegovoj ratom zahvaćenoj rodnoj Ukrajini. Nakon svete liturgije svi okupljeni su se uputili na mjesno groblje, a prisutni svećenici su kod svećeničkog groba izmolili molitvu odrješenja.