Ukrajinski grkokatolici koji su primorani napustiti svoju ratom poharanu domovinu, dolaze već pomalo i u Hrvatsku. U organizaciji Civilnoga stožera RH, županijskih stožera, Crvenog križa i Hrvatskog Caritasa smješteni su na više lokacija u Hrvatskoj gdje im se nastoji pružiti utočište i sve to im je potrebno, osobito onima koji nemaju gdje otići. Križevačka eparhija nastoji im biti blizu i pružiti im između ostaloga i duhovnu skrb. Tako je u nedjelju, 13. ožujka 2021., eparhijski kancelar o. Vladimir Simunović zajedno s jerođakonom Antonijom Pajićem pohodio izbjeglice koji su smješteni u hotelu ''Picok'' u Đurđevcu i služio za njih Moleben presvetoj Bogorodici. Molilo se za mir i zaštitu Bogorodice nad njihovom domovinom i očevima, braći i sinovima koji su morali ostati braniti Ukrajinu, kao i za sve koji

su stradali u ratnim operacijama ili poginuli kao civili. O. Vladimir im je uputio riječi utjehe i pomazao ih svetim mirom na kraju službe. Nakon Molebena oci Vladimir i Antonij družili su se u razgovoru s mnogobrojnim ženama i djecom koji su izrazili veliku zahvalnost  na toplom prijemu i pomoći koja im se iskazuje. I u Selinama kod Zadra, u privatnim kućama,  smjestio se veći broj žena i djece iz okolice Lavova, a pohodio ih je u nedjelju đakon Livio Marijan. Oni se redovno okupljaju u župnoj crkvi u Selinama na misi, molitvi krunice i pobožnosti Križnog puta. Župnik don Tomislav Končurat je pohvalio njihovu vjeru i pobožnost te organizirao redovitu pomoć u koju se uključila cijela župa, ali i brojni drugi dobri ljudi iz okolice. Đakon Marijan je na misi čitao Evanđelje i Veliku ekteniju na ukrajinskom te poslije mise razgovarao s njima o njihovim potrebama. Na kraju mise Ukrajinci su zapjevali nekoliko pjesama-molitava za svoju domovinu. Za iduću nedjelju dogovoren je posjet grkokatoličkog svećenika iz Splita koji će za njih služiti svetu liturgiju.