U subotu, 5. ožujka 2022., u Katedrali sv. Nikole u Ljubljani, na poziv nadbiskupa i metropolita ljubljanskoga mons. Stanislava Zorea, vladika križevački Milan Stipić služio je liturgiju za mir u Ukrajini. Liturgiji su nazočili nadbiskup Stanislav Zore, pomoćni biskup Ljubljane Anton Jamnik, , apostolski nuncij u Republici Sloveniji mons. Jean Marie Speich te veleposlanici Republike Ukrajine i Republike Poljske u Sloveniji. S biskupom Milanom služio je mons. Andrej Saje, biskup Novog Mesta, grkokatolički svećenici koji pastoralno djeluju na području Slovenije o. Ivan Skalivskyi, o. Mihajlo Hardi i o. Gorazd Bastašić te đakon Livio Marijan, a koncelebrirali su i rimokatolički svećenici iz Ljubljane. Liturgiju sv. Ivana Zlatoustoga je pjevao Ekumenski muški zbor iz Ljubljane, a sudjelovalo je mnoštvo vjernika. Biskup Milan je u homiliji sve pozvao na molitvu za mir i za okončanje rata u Ukrajini te pozvao sve kršćane da otvore svoja srca i prime izbjeglice iz Ukrajine kao što bi primili samoga Krista koji nam je jasno kazao: ''bijah stranac i primiste me''. Istakao je kako su Ukrajinci slavenski narod koji je vrlo blizak i jezikom i mentalitetom drugim slavenskim narodima, kao i to da je to duboko kršćanski narod, plemenit i vrijedan. ''Molimo se za mir jer mir nema alternativu, a tvorac mira je Svevišnji Bog'' naglasio je mons. Stipić. O događaju je prilog napravila i slovenska nacionalna televizija: https://365.rtvslo.si/arhiv/dnevnik/174853767