U nedjelju, 21. studenoga 2021., na svetkovinu Uvoda presvete Bogorodice u Hram po novom i sv. Mihaela Arkanđela po starom kalendaru, križevački vladika Milan Stipić služio je arhijerjesku liturgiju u Ljubljani, u crkvi sv. Jerneja, poznatoj kao Stara cerkev, koju je Ljubljanska nadbiskupija ustupila grkokatoličkoj zajednici u Ljubljani za bogoslužje. S vladikom su suslužili o. Mihajlo Hardi, dušobrižnik grkokatolika u Ljubljani, o. Ivan Skalivskyi, župnik Metlike i Radatovića, vlč. Janko Potisek, svećenik u Ljubljani i o. Livio Marijan, đakon. Poslije liturgije služena je Panahida za sve žrtve ukrajinskog gladomora što se ovih dana u cijelom svijetu obilježava. Vladika Stipić je dao i kraći interview za slovensku katoličku televiziju u kojem je govorio o

teškom trenutku u cijelom svijetu uslijed pandemije Corone virusa te naglasio važnost zajedništva svih segemenata društva i svih naroda da se ona što bezbolnije nadvlada, uz puno poštovanje slobode savjesti svih ljudi. Na liturgiji je bilo izloženo 29 ikona koje je napisao o. Mihajlo Hardi.