Na blagdan svetog Jozafata, grkokatoličkog biskupa i mučenika,  12. studenoga 2021. godine, proslavljena je 110. obljetnica zaštitnika grkokatoličke župe u Rajevom Selu, svečanom arhijerjeskom liturgijom koju je služio križevački vladika Milan Stipić. Nakon ulazne procesije uslijedio je blagoslov nove darohranilnice  koja je zatim postavljena na oltar. Na liturgiji je suslužilo 24 svećenika: izaslanik Đakovačko-osiječke nadbiskupije preč. Željko Šimić,  ujedno dekan i župnik drenovački, zatim dekan srijemski o. Roman Stupjak, dekan slavonski o. Nikola Stupjak, ravnatelj misija Bazilijanaca u Ukrajini o. Kornelije Jaremak, koji je propovijedao, dekan srijemsko-mitrovački o. Mihajlo Režak, dekan brčanski preč. Damir Ivanović, gvardijan samostana u Dubravama fra Niko Josić, svećenici o. Vladimir Magoč, vlč .Marko Mikić, vlč. Robert Farkaš, o. Igor Sikora, vlč. Robert Jugović, o. Vladimir Sedlak, o. Vladimir Edelinski, vlč. Ivan Živić, vlč. Tomislav Lasić, o. John Smith iz Dublina, vlč. Krešimir Šaf, o. Orel Zakaljuk, o. Aleksandar Hmilj, vlč. Josip Erjavec, o. Andrej Prihoda, vlč. Matija Aušić, o. Mladen Mikulić i domaći župnik o. Oleg Zakaljuk. Kao posebni gosti liturgiji su nazočili biskup Reformirane crkve g. Jasmin Milić, svećenik Srpske pravoslavne Crkve u Vinkovcima i Rajevom Selu o. Srđan Lukić, a kasnije se proslavi  pridružio i hodža efendija Mirza Delić iz Vinkovaca. Propovjednik je istaknuo muku i smrt svetog Jozafata za jedinstvo Katoličke Crkve, koji je životnim primjerom pokazao koliko se treba voljeti Isusa Krista i njegovo Evanđelje i boriti se za jedinstvo Crkve i svih kršćana, da po želji samoga Spasitelja svi budemo jedno. Slavlju su uz kler prisustvovali i brojni predstavnici vlasti i ustanova, među kojima su bili izaslanik ministra obrane Republike Hrvatske brigadir Valentin Skroza, izaslanik župana vukovarsko-srijemske županije g. Davor Miličević, gradonačelnik grada Županje g. Damir Juzbašić, načelnik općine Drenovci g. Josip Nasurović, načelnik općine Tordinci g. Davor Adžić, izaslanik Saveza Rusina RH g. Zvonko Hrubenja i drugi.

FOTO: