U subotu, 23. listopada 2021., grkokatoličkom pastoralnom centru svetog praoca Abrahama i župi Muka presvete Bogorodice u Samoboru upriličena je svečanost prve svete pričesti. Zbog poznatih epidemioloških razloga ova svečanost odgođena je iz proljetnih dana u jesenski termin. Svečanost je predvodio žumberački biskupski vikar o. Daniel Vranešić koji je kao dosadašnji upravitelj pastoralnog centra kroz tri godine katehizirao djecu. U koncelebraciji s vikarom bio je i novi upravitelj centra Mile Vranešić koji je u propovijedi pozivajući se na Isusove riječi: „Pustite djecu da idu k meni“ potaknuo prisutne roditelje i uzvanike da ovu svečanost prijateljevanja s Isusom kroz euharistiju nastave u svakodnevnom životu obogačujući tako međusobni život ali i život župske ali i sveukupne zajednice.

FOTO: