U grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, u utorak 17. studenoga 2020., na uočnicu Dana sjećanja na žrtve Vukovara, Škabrnje i svih poginulih u Domovinskom ratu, služena je liturgija i panahida (molitveni spomen) za sve koji su izgubili svoje živote. Liturgiju sv. Ivana Zlatoustoga služio je katedralni župnik o. Mihajlo Simunović, a nakon liturgije panahidu za sve pokojne služio je vladika križevački mons. Milan Stipić. U prigodnoj besjedi je istaknuo kako se danas spominjemo žrtve Vukovara, Škabrnje, naših župa Petrovaca, Berka i Mikluševaca, ali i svih onih hrvatskih branitelja koji su dali život za vrijeme Domovinskoga rata, a osobito djece koja su u tom ratu stradala, kao i svih nevinih života. ''Oni svi su prolili krv, podnijeli najveću žrtvu kako bi mi danas živjeli u slobodi'' - istaknuo je mons. Stipić te dodao kako u Vukovaru postoji grkokatolička župa koja je teško stradala u Domovinskom ratu. ''To je bila lijepa, mlada župa, koja je imala perspektivu i puno mladih. Nažalost, danas ih nema puno, ali i dalje živi i sa svima njima se sjedinjujemo u molitvi, osobito sa svima preminulima, koji su poginuli ili kao branitelji ili kao žrtve rata. I mnogi su grkokatolici utkali svoje živote u slobodu naše zemlje, u ovu našu Domovinu i zbog toga smo posebno ponosni'' - naglasio je na kraju mons. Stipić. Vječni im spomen!