U petak, 16. listopada 2020, večer uoči biskupskog ređenja (hirotonije) novoga križevačkoga vladike Milana Stipića, u 20 sati, u Velikoj dvorani Hrvatskog doma u Križevcima, upriličit će se svečana akademija u čast novoga biskupa. Na akademiji će nastupiti Katedralni zbor iz Križevaca, Hrvatsko pjevačko društvo ''Kalnik'', Gradski puhački orkestar Križevci, pjevači Ana i Stjepan Fortuna, Nataša Karlovčec te kao posebni gosti klapa ''Sveti Juraj'' Hrvatske ratne mornarice. Svečana akademija održat će se u skladu s epidemiološkim mjerama odredbama i naputcima Civilnog stožera Koprivničko-križevačke županije. Sudionici i posjetioci će biti evidentirani, izmjerit će im se temperatura te trebaju imati medicinske maske. Redovi i sjedala će također biti obilježeni. Na akademiji će sudjelovati, uz novoimenovanoga biskupa ređenika Milana Stipića i biskupi pristigli na svečanost ređenja u subotu 17. listopada iz drugih europskih zemalja. Klapa HRM ''Sveti Juraj'' te Katedralni zbor i HPD ''Kalnik'' pjevat će na svečanoj liturgiji i obredu biskupskog ređenja u subotu.