Na blagdan Pokrova presvete Bogorodice, 1. listopada 2020., u grkokatoličkoj župi Petrovcima  obilježena je 29. obljetnica stradanja. Poštujući nove propisane mjere koje od 30. rujna vrijede za područje cijele Vukovarsko-srijemske županije, u petrovačkoj župnoj crkvi služena je panahida (molitveni spomen) za sve ubijene, postradale i umrle civile i branitelje Petrovaca, kao i one koji su stradali u jeku ratnoga vihora u Petrovcima i okolici. Panahidu je služio petrovački župnik mr.sc. Vladimir Sedlak, biskupski vikar za Slavoniju i Srijem. Na grkokatoličkom groblju u Petrovcima, iza pjevanja himne, položeni su vijenci, izmoljena molitva, te upućene prigodne riječi. Nakon komemoracije na groblju, upriličen je domjenak u društvenom domu „Sokolana“. U Petrovcima je 1991. godine stradalo 15 mještana-civila, od kojih je najmlađi bio petogodišnji dječak Boris Vaselek, i te trojica petrovčana - hrvatskih branitelja. Na području naselja i okolice stradalo je još nekoliko osoba, a bilo je i osoba deportiranih u kažnjeničke logore. Vječni im spomen!