KRIŽEVCI (IKA) 24.09.2020. / 15:21  Novoimenovani križevački vladika mons. Milan Stipić održao je u četvrtak, 24. rujna u biskupskoj rezidenciji u Križevcima radni sastanak s eparhijskim svećenstvom, a tema susreta bila je svečanost biskupskog posvećenja (hirotonije) koja će se održati u subotu, 17. listopada u 10 sati u sjedištu eparhije. Na sastanku je razmotren i usvojen cjelokupni protokol svečanosti, a eparhijski svećenici preuzeli su i konkretna zaduženja. Prema predviđenom protokolu u petak 16. listopada, dan uoči biskupskog posvećenja u katedrali Presvete Trojice u 18 sati služit će se večernja služba, a u 20 sati u velikoj dvorani Hrvatskog doma u Križevcima održat će se svečana akademija u čast novoimenovanog biskupa. Sukladno epidemiološkim preporukama svečanost biskupske posvete održat će se u prostranom biskupskom dvorištu iza križevačke katedrale gdje će veći dio prostora biti i natkriven. Cijelu svečanost izravno će prenositi i Hrvatska radio-televizija. Na liturgiji će uz katedralni zbor sudjelovati i klapa Hrvatske ratne mornarice sv. Juraj. Za vjernike koji će osobnim prijevozom dolaziti u Križevce na liturgijsko slavlje predviđeno je parkiralište pokraj školske dvorane. Prostrano biskupsko dvorište zbog svoje veličine odgovara svim epidemiološkim kriterijima stoga su vjernici pozvani da slobodno sudjeluju na svečanosti. Za članove kulturno-umjetničkih društava osigurano je također posebno mjesto na platou iza katedrale gdje će ih uputiti redarska služba. U svim župama eparhije devet dana uoči svečanosti hirotonije novog vladike započet će i duhovna priprema vjernika za taj događaj. Tijekom devetnice vjernici su pozvani od svojih svećenika da se molitvom pripreme za ovaj veliki duhovni događaj za cijelu Križevačku eparhiju.