U subotu, 29. kolovoza 2020., na blagdan Glavosijeka sv. Ivana Krstitelja i Preteče Gospodnjega, istoimena župna crkva u Berku proslavila je svoj godišnji blagdan. Sv liturgiju je služio mons. Milan Stipić, apostolski upravitelj Križevačke eparhije, uz susluženje župnika o. Romana Stupjaka, srijemskog dekana, zatim o. Nikole Stupjaka, župnika Kaniže i slavonskog dekana te rimokatoličkog svećenika velečasnog Roberta Farkaša. U homiliji je mons. Stipić istaknuo važnost i relevantnost Ivana Krstitelja za današnje kršćane. ''Živio je potpuno predan Isusu Kristu, nije dozvolio da mu ego priječi istinsku spoznaju da je Krist Božji Sin i Mesija, makar to značilo umanjiti sebe. Nije se bojao istine i svojim životom i propovijedanjem je opominjao i poticao na obraćenje. Ivan je jednostavno ispunio od Boga mu dano poslanje i ono što je bilo predviđeno za njega. Nije se pravio većim, višim ili pozvanijim od Krista jer je u ljubavi i poniznosti jednostavno htio posvjedočiti za Istinu, i nije se rukovodio mišljenjem ljudi i svijeta. Tako je pripremio put za Gospoda i na kraju svojim životom posvjedočio za njega u mučeničkoj smrti. Budimo poput Ivana Krstitelja, uvijek spremni posvjedočiti za istinu, za Krista, jer je to i naše poslanje danas. Mi kršćani smo danas 'preteče' Krista i njegova ponovnog dolaska" rekao je mons. Stipić.