Na svetkovinu Uznesenja presvete Bogorodice (Velika Gsopa), 15. kolovoza 2020., mons. Milan Stipić, apostolski administrator Križevačke eparhije ujutro je služio Božansku lituergiju sv. Ivana Zlatoustoga u župnoj crkvi u Pećnom u Žumberku, koja tog dana slavi svoj naslovni blagdan. Uz mons. Stipića služilo je više grkokatoličkih svećenika, a liturgiju je pjevao okupljeni narod. U homiliji je mons. Stipić kazao: “Presveta Bogorodica u našem bizantskom teološkom riječniku često se naziva i Živi kivot Božji. Kivot ili živo svetohranište Marija je bila jer je svojevoljno prihvatila nositi u tijelu Boga. Znamo da se u svetohraništima čuva Presveto tijelo Kristovo. Tako se i u Mariji čuvalo tijelo Druge božanske osobe. Zato je ona zaista bila živo svetohranište. Sam vječni Bog u Njoj se nastanio i po Njoj je došao u vidljivom obliku među ljude. Presveta Bogorodica nas neprestano upućuje da štujemo Onoga kojeg je ona bezgrešno začela i rodila – Gospoda i spasa našega Isusa Krista” – rekao je mons. Stipić. U večernjim satima mons. Stipić je služio blagdansku liturgiju u Križevcima, u Katedrali Presvete Trojice gdje su pjevanje predvodili pjevači katedralnog zbora pod vodstvom mo. Ozrena Bogdanovića i katedralnog župnika o. Mihajla Simunovića. U prigodnoj homiliji monsinjor Stipić objasnio je vjernicima otajstvo današnjeg blagdana i potaknuo vjernike na štovanje blažene Djevice Marije koja je bila skromna i jednostavna, ali velika u Božjim očima jer je prihvatila Božju volju i služila mu cijelim svojim životom. Bog je svoju ljubav prema njoj pokazao uzdignuvši je dušom i tijelom u nebo. Mi ćemo biti još blaženiji ako budemo slušali i vršili riječ Isusovu, zaključio je mons. Stipić.