'Narod koji ima domovinu kao samostalnu državu je kao obitelj koja nije u podstanarstvu, već ima svoju obiteljsku kuću'.

 

5. kolovoza 2020., u 10 sati, u grkokatoličkom katedralnom hramu Presvete Trojice u Križevcima, mons. Milan Stipić, apostolski administrator Križevačke eparhije, uz susluženje o. Mihajla Simunovića, katedralnog župnika, služio je zahvalnu svetu litrugiju za domovinu u čast Dana domovinske zahvalnosti, Dana pobjede i Dana hrvatskih branitelja. Liturgiju je pjevao Katedralni zbor pod ravnanjem prof. Ozrena Bogdanovića. U homiliji je mons. Milan rekao kako je veliki Božji dar imati domovinu. ''Narod koji ima domovinu kao samostalnu državu je kao obitelj koja nije u podstanarstvu, već ima svoju obiteljsku kuću. Mi kršćani pozvani smo činiti sve da naša domovina, naša obiteljska kuća bude što sličnija Kraljevstvu Božjem, gdje će vladati ljubav, pravednost i međusobna solidarnost. I nadasve ljubav, gdje će biti mjesta za svakoga čovjeka'' naglasio je mons. Stipić. Također, spomenuo se i svih stradalih u Domovinskom ratu: ''Danas se osobito spominjemo onih koji su svoje živote utkali u stvaranje i slobodu naše domovine, pokojnih branitelja i stradalnika Domovinskog rata, a osobito mnogobrojne stradale djece. Budimo uvijek Bogu zahvalni za dar slobode koju uživamo'' zaključio je mons. Stipić.