U subotu, 28. prosinca 2019., u grkokatoličkoj župnoj crkvi Preobraženja Gospodnjeg u Jastrebarskom,  održan je osmi po redu tradicionalni Božićni koncert u Jaski. Na koncertu su sudjelovali najpoznatiji zborovi i vokalno-instrumentalni sastavi iz jaskanskog kraja, a otvorilo ga je jaskansko gradsko pjevačko društvo "Javor". Nakon što se svojim skladbama predstavio Župni zbor pri jaskanskoj rimokatoličkoj župi sv. Nikole biskupa, mnogobrojna publika imala je priliku čuti i izvedbe sastava "Ad hoc", Udruge pjevača izvornih pjesama "Sveta Jana" i pjevačke skupine Kud-a "Cvijet" iz Cvetkovića. Bogat i raznovrstan koncert duhovnih skladbi, među kojima su prevladavale božićne, zaključila je klapska skupina pod imenom "Borsa 1862" iz Draganića koja je

svojim nastupom oduševila jaskansku publiku izvodeći tradicionalne crkvene napjeve klapskim stilom, uglavnom glagoljaške provenijencije. Na koncertu je uz župnika o. Marjana Jeftimova, bio prisutan i apostolski administrator Križevačke eparhije mons.Milan Stipič, koji je kao župnik u Jastrebarskom započeo ovu vrijednu tradiciju. Foto: Radio Jaska