U nedjelju, 20. siječnja 2019., u Franjevačkom klerikatu i crkvi Presvetog Otkupitelja u Splitu, služena je Božanska liturgija sv. Ivana Zlatoustog u sklopu Molitvene osmine za jedinstvo kršćana. Služio je o. Milan Stipić, župnik Jastrebarskog i Kričaka, u zajedništvu s o. Ivanom Čupićem OFM, župnikom Mirlovića, o. Antom Žderićem, župnikom Gospe Fatimske u Splitu, don Dankom Kovačevićem, kapelanom iste župe, fra Markom uime samostanskih fratara te đakonom Livio Marijanom, eparhijskim kancelarom i podđakonom Andrijom Savyakom. Pjevanje je vodio bogoslov Jan Jakubov, a pjevali su fratri klerikata na čelu s fra Domagojem Runjem, gvardijanom samostana. Uvod u bizantski obred i liturgiju sv. Ivana Zlatoustog dao je o. Livio Marijan, a na evanđeosku prispodobu o bogatom mladiću kojega je Isus zavolio i pozvao o. Milan Stipić. Nakon ove jedinstvene prilike za upoznavanje jednog istočnog katoličkog obreda, u čemu su brojni prisutni vjernici sudjelovali, samostanska braća i služitelji su se okupili oko zajedničkog bratskog stola u srdačnom druženju. Oci franjevci su s velikom ljubavlju, koja je uvijek istaknuti dio njihove karizme ugostili grkokatoličke služitelje i vjernike. Fotoalbum: