U četvrtak, 6. prosinca 2018., Crkva je proslavila blagdan sv. Nikole iz Mire, biskupa i čudotvorca. Njegovoj molitvi i zagovoru preporučaju se mnogi: moreplovci, liječnici, zatvorenici, no najviše mu se raduju djeca. I premda je živio prije 1600 godina, njegov lik i svetački uzor ne blijede u kršćanskoj svijesti. Na blagdan sv. Nikole koji puta u crkvi zna biti više svijeta nego nedjeljom. Razlog tome je što se na taj dan uz redovito bogoslužje priređuje i prigodni dječji program koji u Petrovcima već godinama ima karakter prigodne dječje manifestacije. Ovogodišnji prigodni program u čast sv. Nikole biskupa održao se u dvorani "Sokolana". Nositelj programa je već desetljećima tradicionalno petrovačka župa Pokrova presvete Bogorodice, točnije starija skupina župne kateheze koja za tu zgodu pripravlja i uvježbava igrokaz. Uz igrokaz u pedesetominutnom programu bilo je i nekoliko prigodnih recitacija koje su pripravili učenici nižih razreda područne osnovne škole "Antona Bauera" iz Petrovaca. Cjelokupni program, inače trojezičan, prožet je bio pjesmama koje su u čast sv. Nikoli pjevala sva djeca i po koji odrasli. Vrhunac dječje radosti bila je podjela darova koje je sv. Nikola dijelio djeci. Ove je godine podijeljeno sedamdesetak darova. Dobrotvorima koji su djeci omogućili darove, mjesnom odboru Petrovci koji je ustupio ugrijanu dvoranu, učiteljicama njegovanja rusinskog i ukrajinskog jezika, tradicije i kulture područne škole Petrovci, koje već godinama nesebično dopunjaju program te ništa manje nego ostalima, djelatnicima općine Bogdanovci koji su pripomogli urediti salu uoči programa, od srca ovim putem kao župna zajednica zahvaljujemo. Neka sv. Nikola sve nagradi za trud i sudjelovanje (o. Vlado Sedlak, župnik).