U nedjelju, 14. listopada 2018., u predvečerje blagdana sv. Terezije Avilske, u bjelovarskoj katedrali koja je posvećena ovoj velikoj svetici, vladika križevački Nikola Kekić služio je arhijerejsku liturgiju svetog Ivana Zlatoustoga. Uz vladiku Kekića suslužili su o. Mihajlo Simunović, župnik Križevaca, i drugi rimokatolički svećenici iz Križevaca i Bjelovara, a đakonirao je o. Livio Marijan, eparhijski kancelar. Prokimen, tropare i poslanicu pjevao je prof. Damir Jurić, vjeroučitelj, a posluživali su bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa iz  Zagreba. Pjevala su zajedno dva zbora iz Križevaca: Katedralni zbor i Pjevačko društvo "Kalnik" pod ravnanjem Ozrena Bogdanovića. U ispunjenoj katedrali sv. Terezije vladika Kekić je ocrtao život ove velike žene i mističarke, istaknuvši njezin žar da slijedi Božji glas u sebi unatoč brojnim životnim protivljenjima i nepovoljnim okolnosti. Svaki je kršćanin pozvan poslušati Božji poziv, unatoč tomu što se taj poziv nekada čini neostvarivim. Vjera, nada i ljubav su put kršćanina, a tako je i sv. Terezija ostvarila svoj poziv. Mnogi osjećaju i danas Božji poziv, ali ga se boje ostvariti. Vladika Kekić je potakao mlade Bjelovarčane da dogovore na duhovni poziv, poput svoje zaštitnice Terezije, i za njegovo ostvarenje uvijek računaju na Božju pomoć. Vladika je naglasio kako svaki kršćanin svojim Bogom ispunjenim životom može i treba izgrađivati kraljevstvo nebesko na zemlji i  u Crkvi. Tako je primjerom pokazala sv. Terezija, velika reformatorica i velika mističarka svoga vremena. Zbog svojih izvanrednih spisa proglašena je i naučiteljicom sveopće Crkve, i tako se ugradila u povijest spasenja sebi svojstvenom karizmom. Na samom početku bogoslužja, vladika je kratko protumačio simboliku euharistijske liturgije po bizantskom obredu i tako uveo nazočne vjernike, od kojih su brojni bili djeca i mladi, u ovo slavlje.