U ponedjeljak, 10. rujna 2018. godine, u Petrovcima kraj Vukovara, križevački vladika Nikola Kekić predvodio je svečanu molitvu Šestoga časa i blagoslov križa, u zajedništvu sa svećenicima Križevačke eparhije i predstavnicima klera susjednog Apostolskog egzarhata te Đakovačko-osječke nadbiskupije. Nakon molitve, skupa s okupljenim narodom Božjim, uz zvonjavu zvona u svečanoj je procesiji novi križ iznesen na gradilište gdje je blagoslovljena lukovica tornja, a potom je uz promatranje mještana cjelokupna konstrukcija kranom, iz tri dijela, podignuta i postavljena na zidani dio tornja. Kolika je radost bila vidjeti ponosno uzdignut križ koji s 41 m visine krasi petrovačku okolicu govori i sam trud, nastojanje i angažman da se za ovu zgodu upriliči objed i čašćenje za sve prisutne promatrače, kao i majstore, ukupno oko 300 ljudi. Grkokatolička župa u Petrovcima najstarija je župa istočnog dijela Križevačke eparhije. Današnja crkva sagrađena je prije 125 godina, točnije, 1893. godine, a proširivana je 1930. god kada je i sama struktura tornja doživjela određene preinake u svojoj limenoj izvedbi. Ovo je inače druga po veličini bogomolja u našoj eparhiji. Crkva je više puta obnavljana, a ozbiljnije je stradala u domovinskom ratu, kada je dio tornja bio znatnije oštećen, zidovi probijeni, lim izbušen, što je dodatno doprinijelo prekomjernom vlaženju crkve. Nova lukovica tornja rađena je od drveta crnoga bora,  prekrivena je cink-titanijumovim limom, a sam križ, kao i drugi dragocjeniji ukrasi rađeni su u visokokvalitetnom inoksu. Vraćajući vizualno gotovo identičnu formu, poslužilo se ipak novim tehnologijama kao i novim materijalima, čija dugoročnost kao i plemenitost nije upitna (o. Vladimir Sedlak)