Apostolski nuncij Lingua pohodio vladiku i svećenike okupljene na duhovnim vježbama

Svećenici, đakoni i bogoslovi Križevačke eparhije, na čelu s vladikom križevačkim mons. Milanom Stipićem, okupili su se u Križevcima na godišnje duhovne vježbe u trajanju od 30. rujna do 2. rujna 2021. godine. Duhovne vježbe s naglaskom na svećeničku duhovnost vodio je o. Srećko Rimac OCD. O. Rimac je vrsni poznavatelj duhovnosti i liturgije bizantske tradicije te se u nagovorima često osvrtao na svete oce i velike duhovnike istočne Crkve. Uz svakodnevno služenje službi Časoslova i svetu Liturgiju, svećenici na čelu s vladikom molili su i za pokojne biskupe i svećenike Kriežvačke eparhije. U srijedu, 1. rujna, kada se u bizantskoj liturgijskoj tradiciji slavi početak crkvene godine (Načalo Indikta), u pohode vladiki Stipiću i svećenicima došao je apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj nadbiskup Giorgio Lingua u pratnji tajnika nuncijature te je suslužio na svečanoj liturgiji. Apostolski nuncij na kraju se zahvalio vladiki Milanu i svima okupljenima izrazivši svoju radost što vidi okupljenu živu i mladu Crkvu i što može sudjelovati u bogatoj i lijepoj bizantskoj liturgiji zajedno s klerom i vladikom križevačkim. Zahvalivši se nunciju

FOTOGALERIJA:

Lingui na pohodu, u homiliji je vladika Stipić, između ostalog, govorio o radosti novoga početka, osobito obraćajući se svećenicima: ''Mi svećenici u životu nastojmo mijenjati svoje navike, poboljšavajmo svoje bratstvo i zajedništvo. Radimo na izgradnji Crkve kao tijela Kristovog zajedno sa svojim vjernicima. Svaki čovjek može učiniti pozitivnu promjenu, posebno u odnosu sa svojim bližnjima. Drugi će nas prepoznati kao kršćane upravo prema ljubavi prema braći i drugima'' naglasio je vladika Milan. Na kraju liturgije, bio je blagoslov okupljene djece i školaraca na početku nove školske godine.  Zamolio je sve da mole za papu Franju. Foto: prigorski.hr i Križevačka eparhija.