U danima vikenda od 25. do 28. kolovoza u novouređenom prostoru župne kuće u žumberačkom Mrzom Polju održan je tradicionalni susret djece i mladih Žumberačkog vikarijata Križevačke biskupije. Ta jedina grkokatolička biskupija na prostorima Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine već godinama se duhovno priprema na proslavu 250. obljetnicu postojanja. Tako je 2021. godina posvećena Presvetoj Euharistiji. Voditelji susreta kroz program željeli su djeci još više približiti važnost tog sakramenta u svakodnevnom kršćanskom životu. Posebna radost djeci su uz sve obaveze i aktivnosti bili jahanje konja i vožnja na motorima kvadro.U susret su se uključili svi svećenici vikarijata, a posebna radost bio je dolazak križevačkog biskupa Milana Stipića koji je u nedjelju služio svetu arhijerejsku liturgiju. Takvi susreti su za grkokatoličku djecu iznimno važni da uz redovni školski vjeronauk mogu bolje upoznati bogatstvo obrednog života svoje zajednice kako bi u ovo globalističko vrijeme budućim naraštajima na tim prostorima prenijeli ljepotu tradicije i u jedinstvu Katoličke Crkve svjedočili različitost. Uprava Križevačke biskupije prepoznala je važnost tih susreta i svesrdno ih podržava. Susrete iz godine u godinu sve više svojim angažmanom podržavaju i roditelji. Ta sinergija djece i roditelja tamošnjim župnicima daje motivaciju u traženju odgovora na suvremene pastoralno-katehetske izazove sadašnjeg trenutka.