U župi Uznesenja presvete Bogorodice u Pećnomu, svečano je proslavljen naslovni blagdan župne crkve uz okupljanje brojnih vjernika i potomaka ovoke drevne žumberačke župe u čijoj se crkvi čuva glasovita ikona pećanske Bogorodice. Liturgiju je služio o . Željko Pajić, župnik Karlovca, uz susluženje o. Mile Vranešića, župnika Stojdrage, Samobora i Grabra, o. Euzebij (pavlinski redovnik) i župnik o . Nenad Krajačić, ujedno i župnik Mrzlog Polja i Pribića. O. Željko je pozvao narod na nasljedovanje vjere i predanja presvete Bogorodice Marije koja je kršćanima uvijek sveto utočište i uzor kršćanskog života. Poslije liturgije svećenici i narod zadržali su se oko zajedničkog stola u lijepom i šumovitom ambijentu okoliša crkve.
 
FOTO:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+6
 
 
0
Broj korisnika koji su vidjeli
1
Angažman
Promoviraj objavu
 
11