Na 11. nedjelju po Duhovima, 8. kolovoza 2021., na poziv župnika o. Romana Stupjaka, novozaređeni jeromonah Manastira Pokrova presvete Bogordice u Kričkama, o. Mladen Mikulić, služio je nedjeljnu svetu liturgiju u župnoj crkvi Rođenja presvete Bogorodice u Mikluševcima. Nadovezavši se na evanđelje te nedjelje, u homiliji je o. Mladen govorio o praštanju na koje nas Krist poziva. ''Bogu je najvažnije da svima opraštamo i da nikoga ne mrzimo. Sve drugo što radimo postaje uzaludno ako u srcu nosimo klicu mržnje. Oprost je znak ljubavi, a to je posvjedočio i dokazao sam Gospod naš Isus Krist svojom smrću na križu. Bez radikalne ljubavi mi se ne možemo uopće zvati kršćanima'', naglasio je o. Mladen, dodavši kako ako izvan crkve ne ljubimo i ne opraštamo bližnjima, i naši dolasci u crkvu postaju uzaludnima. ''Stavimo uvijek Boga na prvo mjesto. Ako to ne radimo, a i dalje se pravimo vjernicima i kršćanima, mi činimo karikaturu od naše vjere. To je dakle pitanje života i smrti, a ne pitanje folklora i običaja. I sama riječ ljubav je u današnjer vrijeme postala pomala otrcana fraza pa gubi svoj istinski smisao. Mogla bi se slikovito prikazati kao fraza: 'Ja te volim pa želim da mi učiniš sretnim!' Prava, kršćanska ljubav bi bila obrnuto: 'Ja te volim i želim da budeš sretan!''' naglasio je o. Mladen, pozvavši vjernike da konkretno i radikalno žive Isusovu zapovijed ljubavi da ćemo ljubiti svoje bližnje i da to učinimo konkretnim gestama i djelima kao što su praštanje , osmjeh, lijpa riječ, pomaganjem i na svaki drugi način na koji možemo.