U nedjelju 4. srpnja 2021., održan je koncert grkokatoličke pjevačke baštine u Hrvatskoj, u konkatedralnoj crkvi svetih Ćirila i Metoda na zagrebačkom Gornjem gradu, u sklopu 55. međunarodne smotre folklora koja se u Zagrebu održava tijekom srpnja i kolovoza. Koncert je održan dan uoči blagdana svete Braće po rimskom kalendaru. Žumberačko tradicijsko crkveno pjevanje predstavili su koralisti križevačke katedrale pod ravnanjem dirigenta Ozrena Bogdanovića, zatim ukrajinski crkveni i pučki napjevi pjevački zbor iz župe Lipovljanim pod vodstvom voditeljica Ankice Holovčuk, a autorske skladbe predstavio je Ćirilo-Metodov kor u muškom sastavu pod ravnjanjem dirigenta Igora Kosa i u mješovitom sastavu pod ravnanjem dirigentice Darjane Blaće Šojat. Koordinator 55. Međunarodne smotre folklora koji je ovaj koncaert organizirao je Tomislav Habulin. Koncertu je, uz brojnu publiku, nazočio i vladika križevački Milan Stipić, zajedno sa župnikom konkatedrale o. Danielom Vranešićem.
 
FOTO: