U nedjelju, 27. lipnja 2021., u 11 sati, u Grkokatoličkoj katedrali u Križevcima, svetu arhijerejsku liturgiju će služiti vladika Cyil Vasil DI, nadbiskup i apostolski administrator Grkokatoličke eparhije Košice u Slovačkoj, koji prati čudotvornu ikonu Bogorodice iz Klokočova na putu papi Franji u Rim i koja će boraviti te nedjelje u Križevačkoj katedrali. Papa Franjo imenovao je 21. lipnja 2021. dvanaestoricu novih članova Vrhovnoga suda (Supremo tribunale) Apostolske signature, kako prenosi Vatican News, a među njima i vladiku Cyrila Vasila, s kojim će u nedjelju koncelebrirati i apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj, mons. Giorgio Lingua, križevački vladika Milan Stipić i drugi biskupi. Ikona Majke Božje Klokočovske boraviti će u križevačkoj katedrali čitav dan u nedjelju, kada će svi vjernici i hodočasnici imati priliku moliti pred njom, a slavlje će zavšriti u 18 sati pjevanjem Akatista presvetoj Bogorodici.