U ponedjeljak, 14. lipnja 2021., vladika križevački Milan Stipić, zajedno s bratstvom Manastira Pokrova presvete Bogorodice, u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, služio je Panihidu – molitveni spomen za pokojnog križevačkog vladiku Silvestra Bubanovića, koji je preminuo 14. lipnja 1810. u Križevcima.Vladika Silvestar je rođen u Grabarku na Žumberku 1754. godine, a 1794. postao križevačkim vladikom. Značajan je osobito po tome što je prenio sjedište biskupije u Križevce, obnovio i posvetio katedralu Presvete Trojice i rezidenciju. God. 1807. izdao je i šematizam eparhije. Dolaskom biskupa u Križevce, sjedište grkokatoličke eparhije dobilo je novi značaj i zamah u životu eparhije i Katoličke Crkve u Hrvatskoj uopće. Danas je Katedrala Presvete Trojice biser grada Križevaca, a zajedno s monumentalnom biskupskom rezidencijom, knjižnicom, muzejem i arhivom na osobit način poridonosi kulturno-povijesnom bogatstvu i baštini povijesnog grada Križevaca i nezaobilazna je točka u turističkoj ponudi ovoga kraja.