Može biti slika sljedećeg: 9 ljudi i bazilika nacionalnog svetišta Bezgrešnog začeća

Na svetkovinu Uzašašća Gospoda Isusa Krista na nebo, u četvrtak, 18. svibnja 2023., grkokatolička župa Krista Spasitelja u Splitu proslavila je svoj naslovni blagdan. Arhijerejsku liturgiju sv. Ivana Zlatoustog, u crkvi Gospe od Dobrića, služio je križevački biskup vladika Milan Stipić,

uz susluženje župnika o. Zenje Zastavnog i drugih grkokatoličkih i rimokatoličkih svećenika. Svetu liturgiju su pjevali domaći pjevači i zbor župe, a nazočili su i mnogi vjernici iz drugih župa. Vladika Stipić je u homiliji govorio o poruci ove velike svetkovine četrdeseti dan po Uskrsu, i što smo kao kršćani dužni u njoj prepoznati. "Gospod, istina, uzlazi k Ocu, ali prije toga nas je poučio kako njegovu sliku od sada trebamo tražiti jedni u drugima te služiti jedni dugima i prihvaćati jedni druge kao samoga Krista. To je uvijet da u nas uđe i useli se Sveti Duh kojega Krist obećaje svojim učenicima i koji je po Uzašašću, na Pedesetnicu, sišao nad apostole. Crkva do danas živi u tom vremenu Duha, vođena Duhom. Zato molimo ovih dana od Uzašašća do Duhova, baš kao što su i učenici molili, da nas prožme snaga, žar i ljubav Svetoga Duha kako bismo i mi danas, kao apostoli poslije prve Pedesetnice, naustrašivo svjedočili vjeru u Krista Gospoda I njegovo Uskrsnuće od mrtvih" rekao je biskup Milan. Na kraju slavlja svima se zahvalio župnik Zastavni na predivnom danu, vladiki Milanu i svećenicima što su uzveličali župnu svetkovinu, i svima koji su na bilo koji način pomogli, osobito dobrotvorima koji su omogućili i prigodni domjenak nakon svete Liturgije.

Može biti slika sljedećeg: 16 ljudi i bazilika nacionalnog svetišta Bezgrešnog začeća

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi i bazilika nacionalnog svetišta Bezgrešnog začeća

Može biti slika sljedećeg: 18 ljudi, harmonika i Zapadni zid