Opis fotografije nije dostupan.
 
U četvrtak, 4. svibnja 2023., u Osijeku je prvi ovogodišnji sastanak svećenika Slavonskog dekanata Križevačke eparhije. Na početku sastanaka sve je srdačno pozdravio dekan o. Nikola Stupjak, župnik Lipovljana, te uz prigodnu molitvu otvorio sastanak kojem je nazočilo pet svećenika i đakon. Uz aktualne teme redovnih događanja u dekanatu i najave predstojećih pastoralnih aktivnosti u župama, dekan Stupjak je najavio važan događaj za Križevačku eparhiju i osobito za ovaj dekanat, a to je proslava jubileja 400. obljetnice mučeništva sv. Jozafata Kunčevića, nadbiskupa polockog, koji je 12. studenoga 1623. godine podnio mučeništvo za jedinstvo Crkve u Viciebsku (Bjelorusija). Križevačka eparhija proslavit će ovaj jubilej osobito svečano u Slavonskom dekanatu, u čijim župama žive pretežito vjernici ukrajinske narodnosti, uz prigodnu duhovnu pripravu i aktivnosti vezane uz proslavu. Dogovoreno je da se završno slavlje proslave održi u župi Kaniža na blagdan sv. Jozafata, 12.studenoga 2023. Tom događaju prethodile bi svečane liturgije uz prigodne trodnevnice u svim župnim crkvama dekanata. Za ovu prigodu posebno će se izraditi ikona sv. Jozafata koju bi se svečano, uz prigodne nedjeljne homilije i duhovne priprave, dočekalo po svim župama dekanata. U planu je i posebna konferencija vezana uz lik i djelo sv. Jozafata koja bi se održala u Osijeku, uoči središnje proslave. Raspored proslave jubileja po župama uslijedit će prema sljedećem rasporedu: Lipovljani, 20. - 22. listopada; Osijek, 27. - 29. listopada; Slavonski Brod 3. - 5. studenoga; Kaniža, 12. studenoga 2023.
 
Opis fotografije nije dostupan.