U srijedu 7. rujna 2022.,  križevački biskup vladika Milan Stipić, prilikom svog boravka u Rimu, u pratnji eparhijskoga kancelara o. Vladimira Simunovića, posjetio je i glavni Centar Pokreta Fokolara (Djelo Marijino) u mjestu Rocca di Papa u blizini Rima. Vladika Milan se susreo sa predsjednicom Pokreta gospođom Margaret Karram te s odgovornima i predstavnicima Pokreta za Europu. Pokret Fokolara je prisutan na našim prostorima već više od 30 godina, a u

Križevcima, u prostorima biskupskog dvora Križevačke eparhije djeluju već skoro 30 godina i tamo imaju svoj centar "Mariapoli Faro". Nakon razgledavanja centra, vodili su se razgovori o svemu što se  u  zadnjih 30 godina napravilo te o suradnji i zajedništvu koje Križevačka eparhija i Pokret fokolara imaju i uspješno njeguju. Razgovaralo se i o izazovnim vremenima u kojima svi, pa i Crkva, živimo te kako surađivati i graditi zajedno budućnost kroz svjedočenje Božje riječi i životom posvećenim Bogu te apostolatu kojega je Bog svima povjerio. Susret je završio sa zajedničkom molitvom u kapelici i pohodom grobu osnivačice Pokreta fokolara Chiare Lubich.