Grkokatolička župa Krista Spasitelja u Splitu, po prvi put od svog utemeljenja, bez ikakvih je ograničenja proslavila svoje proštenje - svetkovinu Uzašašća Gospodnjega, u četvrtak, 26. lipnja, na samu svetkovinu. Mnogobrojni vjernici iz Splita i iz Ukrajine su u Gospinoj crkvi na Dobriću gromoglasno pjevali slavu Bogu na svetoj Liturgiji koju je predvodio vladika križevački mons. Milan Stipić, zajedno sa domaćim župnikom, o. Zenjom Zastavnim i s grkokatoličkim i rimokatoličkim svećenicima. Vladika Stipić je u propovijedi naglasio važnost svetkovine Uzašašća - Spasova, rekavši kako ona otkriva ne samo Kristovu slavnu pobjedničku proslavu, već pokazuje za što je stvoren svaki čovjek. "Ne za smrt, raspadanje i prolaznost - nego za preobraženje i pridruživanje Kristu u nebeskoj slavi - to je Božji naum sa

svakim čovjekom" istakao je biskup Milan. S posebnom brižnošću vladika Milan se obratio i nazočnim Ukrajincima, rekavši kako oni u našim srcima zauzimaju posebno mjesto jer su i mnogi svećenici Križevačke eparhije ukrajinskog porijekla, te se stoga, ali prije svega zbog vjernosti Kristu, svim silama trudimo pružiti im pomoć i podršku u ovim za njih teškim trenucima. Predstavnici ukrajinskih izbjeglica ovom su prilikom darivali biskupa tradicionalnim svetkovinskim kruhom, zahvalivši pritom njemu osobno, ali i svima koji su im na bilo koji način pomogli. Sveta Liturgija je završena sa željom da Gospod blagoslovi sav vjerni narod Hrvatske i Ukrajine i cijeloga svijeta na mnoga ljeta.