Caritas Križevačke eparhije, u suradnji s Udrugom ''DoDo'' - Dobro dobrim, uputio je u utorak, 25. svibnja, pedesetu pošiljku pomoći u hrani, higijenskim proizvodima i lijekovima Ukrajini. Kamioni i kombiji dostavili su prikupljenu pomoć u više gradova Ukrajine - Užgorod, Mukačevo, Kijev, Harkiv i Lavov, dostavljajući pomoć samostanima, bolnicama i drugim ustanovama koje se brinu za veliki broj izbjeglica u tim gradovima. Još od početka rata u Ukrajini voditelj akcije je ravnatelj Caritasa Križevačke eparhije o. Nenad Krajačić, župnik Pribića, Mrzlog Polja i Pećnoga, koji ostvaruje izvrsnu suradnju s poznatom Udrugom ''DoDo'' iz Velike Gorice, a u akcije punjenja kamiona i kombija redovito se uključuju brojni dobrovoljci, uključujući i izbjeglice iz Ukrajine. Na povratku iz Ukrajine u Hrvatsku kombiji su redovito bili uključeni i u prijevoz izbjeglica do Hrvatske.