Povjerenik za život i obitelji Križevačke eparhije, o. Marjan Jeftimov, sa svojom obitelji sudjelovao je na otvorenju 4. Susreta hrvatskih katoličkih obitelji u Ludbregu. Iz svake nad/biskupije sudjelovala je po jedna obitelj koja je donijela zemlju i vodu iz svoga kraja i zajedno su posadile stablo trešnje koje su zasule zemljom i zalile vodom. Nakon uvodne procesije, uslijedilo je čitanje Evanđelja i prigodna homilija te obraćanje mons. Bože Radoša, domaćeg varaždinskog biskupa. Slavlje se nastavilo svjedočanstvima obitelji koje su prenijele svoja iskustva i posvjedočila brojnim radosnim, ali i teškim trenutcima u svojim obiteljima. No, vjera u Krista, zajedništvo i blagoslov koji proizlaze iz ženidbe pobjeđuju svaki križ i muku. Susret je završio čašćenjem svete relikvije Predragocjene Krvi Kristove koja se stoljećima čuva u svetištu u Ludbregu. Na na drugi dan susreta, u nedjelju, 22. svibnja, obitelji i broj i drugi hodočasnici sudjelovali su na glavnom euharistijskom slavlju. Jedan autobus vjernika Križevačke eparhije hodočastio je u Ludbreg i sudjelovao na svečanoj svetoj misi u 11:00. Nakon toga hodočasnici su obišli Križevce i Katedralu Presvete Trojice te na susretu s križevačkim vladikom Milanom Stipićem.