Na Treću vazmenu nedjelju, kada se slavi Nedjelja Dobroga Pastira, 8. svibnja, vladika križevački Milan Stipić predvodio je svečano euharistijsko slavlje u župi sv. Leonarda u Goričanu, nadomak hrvatsko-mađarske granice, na poziv tamošnjeg župnika, u kapeli sv. Florijana koja ove godine slavi 200. obljetnicu izgradnje. S vladikom Stipićem suslavili su domaći župnik velečasni Josip Drvoderić, župnik grkokatoličke katedrale Presvete Trojice u Križevcima o. Mihajlo Simunović i umirovljeni svećenik iz Goričana Pavao Markač, a nazočili su i članovi dobrovoljnog vatrogasnog društva Goričan. Osvrćući se na Krista - Dobrog Pastira, vladika Stipić je rekao: ''Logika Krista Pastira je posve drugačija od logike drugih, ovosvjetskih vođa. Ta logika nam je ponekad strana i čudna, ali ne i onda kada smo mi ta izgubljena ovca. Dobri Pastir će brinuti za onu jednu izgubljenu ovcu, čak i više nego za onih 99. Krist vlada ljubavlju i njemu je stalo do svakoga čovjeka, do svakoga člana Crkve, a posebno ljubi one najpotrebnije njegova milosrđa, one izgubljene. Tu je njegova logika često drugačija od naše. A mi smo pozvani ugledati se u njega u svemu, a osobito u tome kako se odnosima prema onima na rubu društva, onima za koje se nitko ne brine, onima kojima je najpotrebnije upravo Božje milosrđe'' - naglasio je biskup Milan. ''I vatrogasci, čiji je zaštitnik sv. Florijan, kada prispiju u neku hitnu situaciju najprije gledaju spasiti život onih koji su najugroženiji i kojima u tom trenutku najprije treba pomoći. Eto nam i primjera i poziva da kao kršćani uvijek s najvećom ljubavlju budemo dobri pastiri jedni drugima i po tome će nas se uvijek prepoznavati kao Božje ljude koji isijavaju ljubavlju''. Obraćajući se nazočnim župljanima Goričana, mjesta koje se nalazi pokraj hrvatsko-mađarskog graničnog prijelaza, vladika Stipić se zahvalio dobrim ljudima ovoga mjesta koji su se iskazali nesebičnom pomoći izbjeglicama koji su ovih dana pristigli u našu zemlju preko Mađarske, a koji su bili primorani bježati od strahota rata u Ukrajini. Mještani Goričana su se posebno iskazali svojim organiziranim dočekivanjem izbjeglica i pomaganjem tim unesrećenim ljudima, i na taj način su zrcalili kršćansku ljubav i dobrotu čovjeku u nevolji, što je također slika Krista Čovjekoljupca - Dobroga Pastira, kako je rekao biskup Milan.