U ponedjeljak, 28. veljače, križevački gradonačelnik Mario Rain pohodio je vladiku križevačkoga Milana Stipića, a tema susreta bila je novonastala situacija izbjegličke krize uslijed rata u Ukrajini. Gradonačelnik Rain je izjavio: ''Od početka ruske agresije na Ukrajinu u stalnom sam kontaktu s križevačkim biskupom, mons. Milanom Stipićem. Mons. Stipić prenio mi je informacije koje ima vezano za situaciju u Ukrajini i zamolio pomoć grada Križevaca u osiguravanju smještaja dvije obitelji iz Ukrajine. Izrazio sam punu spremnost našega grada da u koordinaciji s Križevačkom eparhijom maksimalno pomognemo svima kojima će pomoć trebati. Mons. Stipić izvijestio me je kako je Križevačka eparhija osnovala Povjerenstvo za prihvat izbjeglica koje traže utočište u Republici Hrvatskoj. Svrha Povjerenstva je karitativna pomoć izbjeglicama, pomoć pri svladavanju jezične barijere, duhovna skrb i drugo. Složili smo se kako je solidarnost prema ukrajinskom narodu i pomoć potrebitima najefikasniji način da djelujemo u skladu sa svojim mogućnostima. Nadamo se okončanju agresije i uspostavi mira u Ukrajini'' rekao je križevački gradonačelnik.