U ponedjeljak, 6. prosinca 2021., biskupa i čudotvorna, u grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice u Križevcima, svečano je proslavljen blagdan sv. Nikole blagdanskom liturgijom uz nazočnosti mnoštva djece iz Križevaca i njihovih roditelja. Svetu liturgiju je služio mons. Milan Stipić, biskup križevački, zajedno sa svećenicima i đakonima, a pjevali su pjevači katedralnog zbora. Na službi je suslužio i velečasni Guido Martirani, svećenik iz austrijske biskupije Graz, koji je tom prigodom donio na dar križevački katedrali moći sv. Nikole. Vladika Milan je na kraju službe blagoslovio sve okupljene sa svetim moćima i zahvalio se svećeniku Martiraniju. U homiliji je potakao i djecu i njihove roditelje na nasljedovanje dobrote kojom je sveti

biskupa Nikola donosio Kristovu ljubav ljudima svoga vremena i bio u svojm životu vidljivo i opipljivo Evanđelje. Nakon liturgije djeca su izvela prigodni program i primili darove koje im je podijelio šaljivi "sveti Nikola". Među djecom su bili i štićenica dječjeg doma kojega vodi Križevačka eparhija.