U nedjelju, 21. studenoga 2021., na svetkovinu Uvoda (Prikazanja) presvete Bogorodice u Hram, vladika križevački mons. Milan Stipić služio je blagdansku arhijerejsku liturgiju u Konkatedrali sv. Ćirila i Metoda u zagrebu koju je prenosila Hrvatska radio-televizija na prvom programu. Suslužili su s vladikom  zagrebački župnik i žumberački biskupski vikar o. Daniel Vranešić i drugi svećenici i đakoni, posluživali su bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa koji ovih dana slavi 340. obljetnicu utemeljenja, a pjevali pjevači Ćirilo-Metodova kora po žumberačkom narodnom napjevu. U homiliji je vladika Stipić naglasio veliku žrtvu hrvatskih branitelja i civila koji su život dali da bi današnje pokoljenje naše domovine živjelo u slobodi, osobito u herojskoj žrtvi grada Vukovara, a što se ovih dana obiježava. Istaknuvši godinu sinode koju

cijla Katolička Crkva na osobit način sada živi, kazao je da ''Crkva može rasti i napredovati tako da svi u tome imamo udjela te da se svi zajedno kao braća i sestre osjećamo pravim udovima mističnog tijela Kristova.'' Spomenuo je i veliku obljetnicu Grkokatoličkog sjemeništa u Zagrebu koje ove godine proslavlja 340. obljetnicu osnutka. ''Generacije mnogih hrvatskih inetelktualaca, osobito grkokatoličkih svećenika, dobile su naobrazbu i odgoj zahvaljujući ovoj instituciji. Tadija Smičiklas, znameniti hrvatski povijesničar, Juraj Palić dekan katoličkog bogoslovnog fakulteta kao i mnogi drugi postali su hrvatski velikani zahvaljujući ovoj upravo ustanovi'' naglasio je biskup Stipić. Govoreći o teškom stanju u kojem se Hrvatska i svijet nalaze uslijed pandemije zbog virusa Covida, vladika Milan je rekao: ''Trebamo spriječiti podjele među ljudima, gubitke radnih mjesta, socijalnu i društvenu nepravdu. Uvijek treba poštovati slobodu savjesti svakoga čovjeka'' naglasio je te osobito zahvalio brojnim djelatnicima zdravstva za veliku požrtvovnost koju iskazuju u borbi s posljedicama epidemije. Na koncu liturgije je čestitao novozaređenom biskupu koadjutoru srijemskomu mon. Fabijanu Svalini koji se istoga dana u Srijemskoj Mitrovici redio za biskupa i pozvao sve na molitvu za njegovu osobu i službu. U subotu, 4. prosinca, najavljena je svečana proslava obljetnice Grkokatoličkog sjemeništa i otvaranje muzeja u obnovljenim prostorima sjemeništa.