U četvrtak, 14. listopada u fokolaru muške zajednice Djela Marijina u Križevcima, križevački vladika Milan Stipić, u pratnji đakona o. Livija Marijana, susreos se s članovima pokreta Fokolara - Djela Marijina u Križevcima, koji žive, djeluju i vode Mariapoli Faro u Križevcima. Biskup Stipić je slavio euharistiju zajedno s članovima pokreta i nakon misnog slavlja, u zajedničkom druženju, susreo članove pokreta. Biskup Stipić se zahvalio na lijepoj i bratskoj suradnji koju Križevačka eparhija, Ordinarijat i katedrala imaju s fokolarinima, naglasivši vrijednost i važnost crkvenog i kršćanskog zajedništva u životu i radu svih crkvenih zajednica na jednom prostoru, kojim se svjedoči kršćanska ljubav i bratstvo. Izložio im je predstojeće eparhijske projetke i planove u Križevcima, i pozvao sve na sudjelovanje u predstojećim slavljima u katedrali. Biskup Milan se osvrnuo na svoje nedavno sudjelovanje na otvorenju Međunarodnog euharistijskog kongresa u Budimpešti, na susretu istočnih katoličkih biskupa kao i na susret s papom Franjom u Prešovu u rujnu, prenijevši članovima pokreta svoje doživljaje i bitne poruke tih susreta. Zanimao se za život i rad članova ove zajednice u Križevcima te udijelio svima blagoslov.

FOTO: