U župi Pokrova presvete Bogorodice u Petrovcima, na nedjelju pred Uzvišenjem časnoga Križa, 13. rujna 2020., na redovitoj nedjeljnoj liturgiji, služen je zaziv Duha Svetoga, te izmoljen blagoslov nad učenicima i studentima početku nove školske i akademske godine. Na ovom blagoslovu već devetu godinu uz učenike tradicionalno sudjeluju i učitelji i profesori koji pripadaju našoj župnoj zajednici. Istoga dana obilježen je i jubilej 10 godina župničkog služenja mr.sc. Vladimira Sedlaka, koji je upravo na nedjelju pred Uzvišenjem časnoga Križa 2010. godine uveden u dušebrižničku službu u Petrovcima. Zahvaljujući na zajedničkom iskustvu vjerničkoga hoda kroz izazove koje je postavljala svakodnevica proteklih godina, o. Sedlak preporučio je Marijinom Pokrovu (zaštiti i zagovoru) petrovačku duhovnu obitelj - župu. „Lijepi su se projekti i ostvarenja na duhovnom i drugim poljima nizali proteklih godina u našoj župi, no mnogi su izazovi, a i nove okolnosti koji otvaraju prostora da milosti Božjoj otvoreni i zagovorom Majke Božje praćeni svoje mjesto kao plodna smokva u vinogradu Gospodarevom nalazimo“ – istakao je župnik Sedlak u svojoj zahvalnoj riječi župljanima. Na koncu liturgijskog slavlja, upriličen je kratki trenutak čašćenja domaćim kiflicama - salenjacima. Kiflice je ispekla svećenička obitelj kao znak poštovanja i ljubavi prema župljanima kroz ove brojne godine, a članovi crkvenog odbora su iste razdijelili među vjernicima svjedočeći suradnju i zajedništvo vjernika sa svojim župnikom (V. Sedlak).