U petak, 12. lipnja, u prijepodnevnim satima, provincijalna poglavarica Vasilijanki provincije sv. Arkanđela Mihovila u Osijeku, s. Darija Fina, zajedno sa s. Anastazijom Pitkom, posjetile s ured Slavonsko-srijemskog vikarijata i tom prigodom vikaru o. Vladimiru Sedlaku predstavile razrađeni hodogram proslave 100. obljetnice od dolaska sestara Vasilijanki, ponajprije u Srijem (biskupska rezidencija i dobro u Šidu), a zatim i Slavoniju (Osijek), koja bi se imala proslaviti u sjedištu provincijalne uprave u Osijeku 18. srpnja 2020. godine. Sestre Vasilijanke su u proteklih 100 godina dali neizmjeran doprinos u pastoralnom radu naših župa: Šid, Mikluševci, Osijek, Vukovar, Slavonski Brod, Petrovci, kao i u župama Bosanskoga vikarijata. Stoga u znaku zajedništva, u službi Kristova poslanja, pažljivo saslušajući, o. vikar Sedlak zajamčio je sestrama kako će svećenici Križevačke eparhije, osobito oni s područja Slavonsko-srijemskog vikarijata, dati svoj doprinos u proslavi stavljajući se na raspolaganje u duhovnom i liturgijskom segmentu organizacije služenjem bogoslužja, raspolaganjem za sv. ispovijed i drugo što već bude potrebno (V. Sedlak).