U četvrtak, 30. siječnja 2020., u Katedrali Presvete Trojice u Križevcima, svečanom liturgijom koju je služio apostolski administrator Milan Stipić, proslavljen je blagdan sveta Tri svetitelja Bazilija Velikoga, Grgura Bogoslova i Ivana Zlatoustog, zaštitnika Križevačke eparhije. S apostolskim administratorom Stipićem služili su svećenici Križevačke eparhije i rimokatolički svećenici Križevaca, a liturgiju je pjevao Katedralni zbor Križevci pod ravnanjem Ozrena Bogdanovića. Svaki od ove trojice velikih crkvenih otaca, naučitelja i biskupa ima svoj vlastiti blagdan i u grčkom i u rimskom kalendaru. Bizantska Crkva ih slavi i jednim godišnjim zajedničkim blagdanom 30. siječnja koji je ustanovljen u 11. stoljeću, u vrijeme cara Alekseja Komnena, a na temelju viđenja euhaitskog biskupa Ivana. Ova tri sveta oca spadaju u sam vrh kršćanske patristike i teologije jer su svojim bogoslovljem i himnografijom položili temlje kršćanskog bogoslovlja o Presvetoj Trojici, Kristovu bogočovještvu i trećoj božanskoj osobi Svetom Duhu. Međutim, kao što je istakao mons. Stipić "oni su ujedno bili i veliki pastoralci, crkveni pastiri i navjestitelji vjere.

Upravo njihova briga za i ljubav za povjereno im stado vjernika, njihova karitativna i socijalna djelatnost, njihovo sveto i požrtvovno djelovanje kao biskupi ubraja ih među najveće kršćanske svece. Silno je važno i danas biti cjelovit i potpun u življenju i naviještanju Evanđelja. A to znači poznavati prvenstveno Sveto Pismo, moliti i razmišljati sa Svetim Pismom, pretočiti u život Sveto Pismo kršćanskim životom i djelovanjem u pastoralnom, obiteljskom i svakom drugom životnom zalaganju. Najsnažniji navještaj vjere je onaj koji je sadržajem utemeljen na Evanđelju, a praktično življen u svagdašnjem životu i radu jer upravo on najsnažnije  svjedoči i svijetli" naglasio je mons. Stipić.