Mons. Vasil bio je dosad tajnikom Kongregacije za Istočne Crkve. Imenovanje je objavljeno 20. siječnja 2020. u podne.
Cyril Vasil, SJ rođen je 1965. u Košicama, Slovačka, završio teologiju u Bratislavi, zaređen za svećenika 1982. godine po rukama križevačkog vladike Slavomira Miklovša. Godine 1989. postigao je licencijat iz crkvenog prava i naredne godine ušao u novicijat Družbe Isusove. Godine 1994. doktorirao je kanonsko pravo na Papinskom Orijentalnom Institutu gdje je kasnije bio dekanom, vice-rektorom i na koncu rektorom. God. 2009. papa Benedikt XVI. imenovao ga je tajnikom Kongregacije za Istočne Crkve. Za naslovnog nadbiskupa Ptolemaide rukopoložio ga je križevački vladika Slavomir Miklovš 14. lipnja 2009. Autor je brojnih članaka i knjiga. Posjetio je Križevačku eparhiju 6. rujna 2019. povodom blagdana sv. Marka Križevčanina kada je u Katedrali Presvete Trojice u Križevcima služio arhijerejsku liturgiju i propovijedao.