U nedjelju, 19. siječnja 2020., u grkokatoličkoj župi sv. Antuna Velikoga (Isposnika) u Kaštu (Žumberak), svečano je proslavljen blagdan župe. U istoimenoj župnoj crkvi svečanu  liturgiju služio je mons. Milan Stipić, apostolski administrator Križevačke eparhije, zajedno s mjesnim župnikom Zoranom Vladušićem, rektorom Grkokatoličkog sjemeništa Robertom Rapeljnovićem, župnikom Pribića, Mrzlog Polja i Pećnoga Nenadom Krajačićem i eparhijskim kancelarom đakonom Livijom Marijanom. Na službi su sudjelovali i bogoslovi Grkokatoličkog sjemeništa, a nazočila je i gradonačelnica Ozlja gosp. Gordana Lipšinić. U homiliji je mons. Stipić ocrtao život velikoga pustinjaka i oca monaštva sv. Antuna Velikoga, koji je i danas za kršćane vrlo aktualan. "Sveti je Antun izrekao jednu misao koja je u svakom vremenu aktualna: Doći će vrijeme kada će ljudi poludjeti i kada vide jednoga koji je normalan, reći će: Ovaj je lud jer nije kao mi! Uistinu, ta se njegova misao obistinila više puta u povijesti, a i danas to vidimo. Kršćanin koji iskreno živi svoju vjeru je za ovaj svijet postao nenormalan, čudan, gotovo lud.

Svijet se izopačio toliko da život i po naravnom ljudskom zakonu postaje čudan i ekstreman, da ne govorimo o životu po nadnaravnim Božjim zakonima.  Ako si pobožan i dobar, ako praštaš, pomažeš bližnjemu, ne kradeš i ne varaš, za ovaj svijet postaješ pomalo lud. Tako smo daleko dogurali u civilizaciji koja zaboravlja na Boga. Antun je vidio dekadenciju i pogubnost iskvarenog života oko sebe i povukao se u pustinju da sačuva svoju bogoliku dušu čistom i živom. Živio je u osami i u toj osami i isposništvu izgradio bogatstvo duše" - rekao je mons. Stipić. Osvrćući se na malu župnu zajednicu u Kaštu, poručio je vjernicima da je mala sredina slična načinu života koji je odabrao sv. Antun Veliki. "O nama ovisi hoće li oko nas vladati atmosfera raja ili pakla. Ukoliko u životu primjenjujemo načela Isusovog Evanđelja u našoj obitelji i društvenoj sredini, stvorit ćemo ozračje raja. Ukoliko među nama vlada egoizam, stvorit ćemo atmosferu pakla" - zaključio je mons. Stipić.