(Vijest i slike: prigorski.hr) Svečanim koncertom u subotu je obilježeno 10 godina postojanja Katedralnog pjevačkog zbora Križevci. Svečanosti je prisustvovao veliki broj Križevčana, koji su na taj način dali podršku Zboru, a kojega je uz križevačkog vladiku u miru Nikole Kekića pokrenuo Ozren Bogdanović i protojerej stavrofor Mihajlo Simunović. Posjetitelji su tako na repertoaru mogli čuti skladbe: “Otče naš” Nikolaja Kedrova, “Kol’ slaven naš Gospod” Dimitrija Bortnjanskog, “Hvali duše moja” Krste Odaka, “Iže heruvimi” Mirka Kolarića te “Hvalite Gospoda s nebes” Josifa Bokšaja uz solo pojevanje sopranistice Lane Čakije. U drugom dijelu koncerta Katedralnom zboru se pridružilo Hrvatsko pjevačko društvo Kalnik, a na repertoaru su se našli: Hans Leo Hassler “Cantate Domino”, Adalbert Marković “Veličit”, Ola Gejlo “The Ground” i Stevan Mokranjac “Budi imja Gospodne”. Predjsjednik Katedralnog zbora te voditelj oba zbora je Ozren Bogdanović. Voditelj programa bio je Ottone Novosel Franz, a koncert su poduprli Križevačka eparhija i njezin ordinarij mons. Milan Stipić, koji je koncertu prisustvovao zajedno s eparhijskom kancelarom Livijom Marijanom. Ispred Grada Križevaca koncertu je prisustvovao pročelnik Sandro Novosel, a koncertu je prisustvovala i ravnateljica Glazbene škole Alberta Štrige Križevci Branka Špoljar.
Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=223&v=vOMgtBY4FTA&feature=emb_logo 

Fotogalerija: