Svećenik Stipa Beko rođen je 25. svibnja 1952. u Sotu kod Šida od roditelja zemljoradnika Ivana i Ilone  rođ. Sklenar. Osnovnu školu pohađao u Sotu, državnu gimanziju u Šidu, gdje je 28. lipnja 1971. maturirao. Imao je brata Andriju u Sotu i sestru Katicu Bačić u Vukovaru. Bio je član Družbe “Regina mundi”. Po završetku gimnazije studirao je dvije godine pravo na fakultetu u Novom Sadu. U Grkokatoličko sjemenište u Zagreb došao je u rujnu 1974. kao bogoslov Beogradske nadbiskupije. Studirao je na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu i studije završio 1980. Tadašnji rektor Grkokatoličkog sjemeništa Ivan K. Pavković predložio je nadbiskupu Gabrijelu Bukatku da ga se primi za bogoslova Križevačke eparhije, što je prihvaćeno. Niže redove te đakonat u Beogradu mu je 29. srpnja 1979. podijelio beogradski nadbiskup i administrator Križevačke eparhije Gabriel Bukatko. Za svećenika ga je na Cvjetnicu, 12. travnja 1981. u konkatedralnoj crkvi sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu rukopoložio pomoćni križevački vladika dr. Joakim Segedi. Nakon ređenja bio je imenovan za upravitelja župe Sošice. Dne 10. studenoga 1988. imenovan je žumberačkim prodekanom, zbog bolesti je razrješen službe u Sošicama i bio umirovljen 2001 godine. Kao umirovljeni svećenik živio je u Grkokatoličkom sjemeništu, a zadnje tri godine u Domu za odrasle osobe u Lobor-gradu gdje je i preminuo 4. listopada. 2019. Odlikovao se velikom skromnošću i dobrotom te bio darovit propovjednik i ispovjednik. Sprovod će biti u Sošicama u srijedu,  9. listopada 2019. Sveta liturgija u župnoj crkvi sv. Petra i Pavla započinje  u 12 sati, a zatim u 14:30 sprovod na groblju u Sošicama. Vječni mu spomen u Kraljevstvu nebeskom.