U subotu, 8. lipnja 2019., vjernici grkokatoličkih župa Sošice, Mrzlo Polje, Pribić, Jastrebarsko, Slavonski Brod, Gornji Andrijevci, Prnjavor, Banja Luka i Devetina hodočastili su u svetište sv. Ivana Krstitelja u Podmilačje kod Jajca (BIH). Vjernici, njih oko 150, predvođeni svojim župnicima na čelu s ordinarijem Križevačke eparhije o. Milanom Stipićem, pohodili su poznato svetište u Podmilačju gdje je u kripti nove crkve služena svečana sveta liturgija. U homiliji je ordinarij o. Milan istaknuo kako je Ivan Krstitelj prema riječima Spasitelja najveći među rođenima od žene. Njegova veličina bila je u hrabrom naviještanju istine i u pozivu cijelom narodu na pokajanje i pripremu za dolazak Spasitelja Isusa Krista. Raskajano srce prepoznaje Isusa Krista dok oholo srce Krista ne može prepoznati, a njegovo evanđelje mu je neprihvatljivo. "Mi smo se okupili u ovom svetištu kako bi molili zagovor za sve nas grkokatolike i našu Križevačku eparhiju.

Molimo Boga i zagovor sv. Ive da svojim Duhom obnovi cijelu našu zajednicu, sve naše vjernike i svećenike. Ovo svetište je jedinstveno upravo po tome što je posvećeno Ivanu Krstitelju, Kristovom Preteči, a njegova tradicija kontinuirano traje već više od šest stoljeća. Sve nas raduje zajedništvo naših vjernika i svećenika iz cijele naše Eparhije" rekao je o. Milan. Ordinarij se zahvalio svim svećenicima na sudjelovanju, a osobito o. Aleksandru Hmilju i o. Marjanu Jeftimovu koji su se prvi zauzeli oko organizacije ovoga hodočašća. Nakon liturgije bila je procesija od nove do stare crkve gdje je učinjen zavjet sv. Ivanu Krstitelju da čuva i moli Svevišnjega za Križevačku eparhiju. Hodočasnike su srdačno primili oci franjevci koji su čuvari svetišta i iskazali svoju dobrodošlicu te pozvali grkokatolike da ubuduće svake godine hodočaste u ovo svetište. Na povratku su hodočasnici obišli povijesni grad Jajce i Plivsko jezero.