U nedjelju, 2. lipnja 2019., ordinarij Križevačke eparhije o. Milan Stipić je služio Božansku liturgiju sv. Ivana Zlatoustog u Prnjavoru, Bosna i Hercegovina, u tamošnjoj grkokatoličkoj župnoj crkvi Preobraženja Gospodnjega, uz susluženje župnika Orela Zakaljuka. U homiliji se osvrnuo na evanđelje (Nedjelja o uzetom) u kojem je Gospod htio ukazati na prvenstvo ljubavi pred zakonom. I danas među kršćanima, kao i nekoć među Židovima, ova Božja pedagogija i novina teško prodire u ljudsku svijest i srce. Bog je ljubav i sav njegov odnos prema čovjeku se temelji na ljubavi. Iz toga naravno slijedi da i odnos među namas ljudima može i mora bitio jedino temeljen na ljubavi. To je srž naše kršćanske vjere i toga moramo biti uvijek svjesni. Nikada ne smijemo osuđivati druge i moramo se radovati dobru naših bližnjih, i tako ćemo ispuniti "zakon ljubavi" kojega nam je Gospod u evanđelju objavio. O. Milan Stipić susreo se i s načelnikom općine Prnjavor, gospodinom dr. Darkom Tomašom, s kojim je razgovarao o životu grkokatoličke zajednice u ovom kraju.